WeAr Cashmere | New Collection

WeAr Cashmere


Možná někdo z vás ví, že s obchodem WeAr Cashmere spolupracuji. Mimo jiné jim spravuji i „kašmírový“ Instagram, takže kvůli focení jsem v butiku téměř denně, tudíž mi jdou na ruku ty nejnovější novinky. A někdy mi je až líto, že vám je nestíhám pravidelně představovat. A tak to teď jdu hezky pěkně napravit.

New Collection | Purotatto


Purotatto je italská značka. Taková ta pravá, se vším všudy. Od návrhů až po výrobu. A jejich filozofie se bude líbit každému, komu není lhostejné životní prostředí a tomu, kdo si na kvalitních materiálech staví svůj šatník. Jejich kousky jsou totiž z bio lnu, bavlny, bambusu či z mléčné tkaniny. A právě o mléčné tkanině bych vám ráda něco napsala. Vsadím se, že když se o ní teď něco dozvíte, budete tak zvědaví, že si ji na vlastní kůži půjdete vyzkoušet. Stejně jako já.

      Vyrobit vlákno z mléka není úplně nejrychlejší proces, ale za to je k životnímu prostředí ekologičtější. Při výrobě se mléko nejprve dehydrogenuje (to je slovo, co?), odtuční a dále s pomocí techniků bioinženýrů opět zkapalní a použije se při výrobě příze. Mléčná vlákna jsou neuvěřitelně jemná a komfortní pro kůži, protože obsahují Kasein, který dokáže vyživovat pleť a udržovat ji tak svěží a nevysušenou. Pro lidi, kteří jsou obzvlášť citliví a trpí různými kožními alergiemi je tento materiál z mléčných vláken velmi vhodný.

Ve WeAr Cashmere nyní najdete pár kousků od této značky – tedy mini kolekci basic triček právě z mléčných vláken, ale i krásné letní šaty z jemného lnu. A dokonce i jejich doplňky v podobě spreje do šatníku (stačí do skříně stříknout jednou/dvakrát týdně), vonného mýdla do šatníku, difuzéru nebo svíčky. Vše voní po právě vypraném prádle a navíc ty „šatníkové“ doplňky chrání i proti molům a jiné havěti.

Spring/summer 2017


Ve WeAr Cashmere najdete i další zajímavé značky, které mají podobnou filozofii jako právě Purotatto. Mezi velmi oblíbené patří třeba Fabiana Filippi, KASH, HEMISPHERE, FFC, FTC, Lorena Antoniazzi, Front Row Society nebo třeba Jacob Cohën a mnoho dalších, o kterých si můžete přečíst tady.

V butiku najdete pouze kousky z přírodních materiálů – v zimní sezoně převládá teplejší kašmír a klasická vlna, v letní sezoně naopak zase lehký kašmír, hedvábí, len či bavlna. Momentálně zde na ramínkách najdete vzdušné šaty, sukně, topy, volnější kalhoty a pokud jste „přes doplňky“, tak se pravděpodobně zamilujete i do kabelek, bot či originálních šperků.

Tenhle „kašmírový obchod“ nemá e-shop, protože si zakládá na osobním přístupu. Velmi krásném osobním přístupu. Až půjdete tedy někdy kolem, zastavte se tam a uvidíte. Budete v ráji.

Instagram: @wearcashmere

FB: @WearCashmere

Adresa: U Prašné Brány 1, Praha 1

K.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.