Petite Brands | Shopping Tips

Pokud měříte pod 160 cm a už vás nebaví věčný zkracování kalhot a o hledání padnoucích šatů, sukní nebo sexy overalů si zatím necháváte jenom zdát, pak jste na správný adrese. V tomhle článku se totiž dozvíte, kde si s přehledem doplnit šatník o vysněný kousky, který jsou šitý právě pro naši malou postavu. (Jsem v tom s váma!)

Těch značek, který mají kolekce „Petite“ je pořád velmi málo, proto následující seznam nebude tak dlouhý, ale věřte, že i tak budete mít od teď z čeho vybírat. Než se do toho dál začtete – jsou to tipy na „fast fashion“ obchody. Nejsou mezi nimi prémiové, ani designérské značky. O těch až někdy jindy, protože s nima je to těžší. Nicméně jsou to pořád „brandy“, kde nakupujeme všichni a hlavně jsou to tipy, za kterými si stojím, protože je mám sama vyzkoušený.

Tak! Jdeme na to!

TOPSHOP


Topshop patří mezi moje nejoblíbenější fast fashion značky vůbec. I ve světě, co se týče oblíbenosti, si vede velmi, opravdu velmi dobře. Jede si totiž neuvěřitelně rychlým tempem trendy z přehlídkových mol a je věrný i základním, tedy nadčasovým kouskům.

V mém šatníku tvoří větší část oblečení nakoupená právě v Topshopu. Konkrétně se jedná o džíny a kalhoty, který si nemůžu vynachválit. Některý z nich mám i několik let a stále drží tvar a barvu. Ano. Vážně. Ale to je tím, že jich mám opravdu hodně a dbám na správnou údržbu – tedy prát na ruby, na třicet a ne po každým nošení.

Jelikož u nás má Topshop pouze jedinou pobočku v Praze (která se ale bohužel bude zavírat, konkrétně 15. března 2018), budete muset nakupovat už jenom online (ale aspoň tam mají všechno!) nebo si zajet do Polska, protože jedině tam ho máme nejblíž.

Navíc v jejich Petite kolekci najdete opravdu všechno, co potřebujete. Od nadčasových kousků až po nejnovější trendy!

www.topshop.com

ASOS


Ano. I na Asos najdete značky s kolekcí Petite. Navíc má tenhle online store skvěle vyfocený produktový fotografie spolu s vytvořeným videem, kde vidíte, jak se věci na těle chovají. Chválím je i pro jejich styling, díky kterýmu si chcete koupit hned celej jejich sestavenej outfit (zkrátka dobrej nenápadnej marketing).

Asos těch značek s označením Petite nabízí hned několik, namátkově třeba samotný  „Asos Petite“ (ten je za mne wow!), Chi Chi London (šaty na jakoukoliv událost), Missguided, River Island, Noisy May, Vero Moda a mnoho, mnoho dalších! Určitě si vyberete!

www.asos.com

ZOOT


Zoot. Kdo by ho neznal. Jeden z největších online storů u nás. Výhodou tohohle eshopu je to, že má svoje výdejní místa, kam si svůj nákup můžete objednat a hezky pěkně si ho vyzkoušet. Já tam našla známou značkou Miss Selfridges, která má tak trošku „Topshop“ styl, ale za docela jiný peníze. Což je celkem příjemný. A hlavně! Zoot nabízí právě i její Petite kolekce!

Další značka, kterou tam seženete (též známá), je Dorothy Perkins. „Dorota“ nepatří úplně mezi moje favority, ale když budete hledat a zkoušet, někdy natrefíte na celkem cool kousek. Jen nečekejte extra kvalitu. Je to sezonní záležitost. Nic víc.

Co se týče dalších Petite značek na Zootu – sem tam se nějaká najde, takže musíte hledat. Výhodou ale je, že si to opravdu můžete všechno objednat na nejbližší výdejnu a zkoušet až do aleluja!

www.zoot.cz

Tak! Doufám, že jsem vám alespoň ulehčila online a někdy i offline nakupování a že s každým dalším nákupem už budete jenom spokojenější a spokojeněší! A pamatujte na tohle klišé:

„Co je malý, to je hezký!“

K.

Sdílet: