Kateřina

Čistá, cudná, mravná. Chytrá, citlivá a tvořivá. Má malé sebevědomí, nedůvěřuje si a trpí pocitem osamění. Její idealistická a senzibilní povaha jí nabízí uznání za jemnější věci života a silnou touhu být ve službách lidstva. Nachází potěšení v literatuře a v poezii, kde hledá své ideály nebo klid v duši. Ráda píše, i když má dobré komunikativní schopnosti.

O čem bude článek? Z části o mně, z části o sebelásce.

Kateřina 


Když jsem studovala původ svého jména, narazila jsem i na jeho charakteristiku, kterou jsem napsala do úvodu. Znám ji nazpaměť. Proč? Protože jsem to vážně já. K tomu si přidejte ještě slovo introvert a máte mě skoro přečtenou. Doslova.

Za ty roky, co jsme spolu na sociálních sítích, vám dlužím trochu niternější článek o mně. Takový, ve kterém se dozvíte jaká jsem, když zrovna nepracuju, nic netvořim, ale „jenom“ jsem.

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju co znamená čas. (Klišé, co?) Snažím se, aby všechno, co dělám ve svém volnu mi dávalo smysl. Abych měla pocit, že žiju. I ve chvílích, kdy mi tečou slzy po tváři, protože i to je přece život. A hezkej. Patří to k němu.

Čtu. Strašně ráda. Sbírám všechno, co voní papírem. Miluju listování slovníkem cizích a nespisovných slov. Nechávám se unášet Chopinem a jeho Nocturnem, neustále filozofuju, píšu cokoliv co mě napadne, sním o čemkoliv, sbírám inspiraci, bavím se, směju se, pláču a když nic nedělám, snažím se si to nevyčítat, protože je to chvíle, kdy mám na něco přijít. Na cokoliv, co mě zase posune o krok dál. Zdravý nic nedělání totiž beru jako pauzu, kdy by se měl člověk „kouknout sám do sebe“ a zjistit, jak na tom momentálně je. Poslouchat svoje srdce a zjistit, co mu intuice říká. Jakým směrem se vydat, co změnit, co zlepšit.

Sebeláska


Tak a teď se dostáváme k tématu, o kterém je v poslední době stále víc a víc slyšet. A to je dobře.

Co je to sebeláska? Jaká je? Není škodlivá? Sobecká? Není. Zdravá sebeláska škodlivá ani sobecká vážně není. Naopak. Když se naučíme mít rádi/vážit si sami sebe, tzn. respektovat svůj vzhled, své vlastnosti… teprve až potom budeme schopni milovat druhé. Vždyť ne nadarmo se přece říká „začni nejprve u sebe“.

Jak se mít tedy rád/ráda? Především byste si měli uvědomit, že všechno, co děláte – děláte pro sebe. Cvičíte pro sebe, protože se ve svém těle chcete cítit dobře, hezky vypadat. Učíte se, protože vás to baví, protože chcete vědět víc a chcete mít všeobecný přehled, pracujete na sobě – na svém Já, na všem, co s vámi souvisí. A tyhle všechny a podobné věci, byste měli dělat opravdu vždycky jen pro sebe a za sebe – ne pro nikoho druhého, ne proto, že to je žádaný, že se to od vás očekává, ale proto, že vy sami tohle všechno chcete.

Někdy je těžký přijmout i ty nedokonalosti, které máme, ale kdo říká, že je máme mít napořád? Nikdo. Pokud se vám na sobě něco nelíbí, zamyslete se nad tím, proč je máte a co a jak by s nimi šlo dělat. Pokud se máte rádi, uvidíte, jak rychle to půjde!

Občas se potkám s někým, kdo se potýká s tím, že neví, co se sebou. Neví, co dál. Neví, co by ho bavilo, neví kdo je a má pocit, že se hledá. Na takovém rozcestí jsme se v životě zastavili asi všichni. Byť jen na chvilku. Důležitý je si uvědomit, že i to je normální a včas zareagovat.

Nedávno jsem díky Martině z blogu Inkoustová tečka narazila na test 16Personalities a jelikož jsem milovník všech psychologických testů, neváhala jsem ani minutu a hned si ho šla vyplnit. Samozřejmě, že jsem věděla, jak dopadne, protože se mám načtenou už velmi dobře, ale i tak jsem se na ten výsledek zvědavě těšila. A pokud vás zajímá, jaká osobnost jsem a chtěli byste mě ještě lépe poznat, pak si přečtěte „Mediátora„. Sedí to na mě opravdu neskutečně. A ano, introvert mi vyšel na 100%.

Pokud se tedy momentálně hledáte (nebo milujete tyhle testy jako já), neváhejte a až budete mít chvilku, udělejte si ho.

Eppi


A jelikož mě nedávno oslovila firma Eppi, která má ve svém šperkařském repertoáru opravdové skvosty a nabídla mi, že si u nich můžu něco vybrat, ani nevíte, jakou jsem měla radost. Moje maminka si totiž přála být šperkařkou a má obchod s bižuterií, takže k těmhle „cinkrlátkům“ mám opravdu blízko. Snad už jako malá holka jsem si vždycky přála řetízek s mým jménem nebo alespoň s písmenem K. Nikdy jsem ho ale od nikoho nedostala. Možná i proto, že o tom ani nikdo nevěděl. Jaká to byla radost, když jsem tenhle něžný stříbrný řetízek s přívěskem K viděla u Eppi!

Mám ho. Přišel mi v krásné krabičce zabalený do mramorového papíru spolu s dalším něžným dárkem v podobě malých mýdel.

Pokud hledáte jakýkoliv něžný šperk nebo dokonce sháníte zásnubní či snubní prsten, víte, kde se po něm koukat. Eppi je klenotnictví, kde je pro ně spokojenost klienta opravdu na prvním místě, podle toho tak vypadá i komunikace, která je na špičkové úrovni. A že já si na to hodně potrpím.

Ještě jednou tímto děkuji za krásný dárek a přeji mnoho spokojených holčičích duší, jako jsem já!

K.

Sdílet:

2 Komentáře

  1. Kateřina Bahnová
    Autor
    18.9.2017 / 23:01

    Děkuju! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.