Jak správně nakupovat ve slevách

Slevy dokáží vyvolat ve spoustě lidí pěknou euforii. V dnešním článku bych vás chtěla naučit, jak jí zahnat a jak v těch slevách efektivně nakupovat. Tedy na co se zaměřit nebo naopak co nechat ladem a skladem a jít hezky pěkně dál.

Pokud tedy chcete ušetřit nejen své peníze, ale i čas, pak si připravte něco dobrého k pití a přečtěte si těchto pár řádků.


TŘÍDĚNÍ ŠATNÍKU & SEZNAM


Nebojte, nemusíte šatník třídit hned „vod podlahy“, ale než se vydáte do víru slev, je dobré se do něj alespoň zběžně mrknout a zjistit, co vám v něm právě chybí. Jedině tak předejdete nákupu podobného nebo skoro stejného oblečení. Jestliže postrádáte základní kousky, hned si je připište na seznam, kterým se budete při nákupech řídit. Pokud už základ šatníku máte sestavený a naopak vám v něm chybí kousky, které jsou barevnější nebo ho chcete oživit trendama, pak je nejlepší se inspirovat na Instagramu či Pinterestu, kde se to fashion fotkama jenom hemží. Až budete mít pocit, že váš „wish list“ je kompletně hotový, nezapomeňte na nejdůležitější věc – budget. Stanovte si maximální částku, kterou budete moct při svých nákupech utratit a připište si ji na seznam. Předejdete tak zděšení při kontrole vašeho účtu.


CO, KDE A JAK NAKUPOVAT


Jestliže jste při rychlém třídění šatníku zjistili, že vám chybí základní kousky, pak je nejlepší čas je dokoupit. Mezi ně třeba (namátkově) patří bavlněná trička, černé džíny, cigaretové kalhoty, bílé tenisky, … atd atd. Zkrátka věci, které jsou jednobarevné a nadčasové. Ty pak můžete snadno s čímkoliv kombinovat. (Pamatujte, že bez základu šatníku se nikam nehnete. Jedině s ním si vytvoříte outfit na jakoukoliv příležitost a také jedině s ním si můžete pomalu vytvářet svůj osobní styl.)

Slevy probíhají všude. V dostupných obchodních řetězcích jako je Zara, Mango, Topshop, Cos, Massimo Dutti apod., ale i v těch lepších, např. Max Mara, Marella, Twinset, Stefanel,… Jestliže na svém wish listu máte už hodně dlouho něco designérského, neváhejte navštívit online story jako jsou The Outnet, Net-a-Porter, mytheresa.com – je jich spousta, avšak tyto tři jsou velmi osvědčené. Jestliže máte svoji oblíbenou značku, kde rádi nakupujete – směle do toho!

Vždy – a slevy nejsou žádnou výjimkou – nakupujte chytře. Koukejte na cedulky s materiálem, porovnávejte cenu jestli odpovídá kvalitě, neberte věci hned ke kase, ale jděte si je vyzkoušet, kontrolujte, zda nejsou nikde poškozené… jedině tak se vyhnete špatnému nákupu.


TIPY


Pokud u svých oblíbených značek znáte svojí velikost nebo se nebojíte riskovat, pak je nejlepší nakupovat online. Vyhnete se přeplněným obchodům, můžete nakupovat v jakoukoliv dobu kdekoliv a odkudkoliv. (Nejlepší je stejně z pohodlí domova s komfortem, který si k tomu připravíte!)

Jestliže se chystáte do kamenných obchodů, vyrazte hned brzy ráno, kdy otevírají. Tedy kolem deváté či desáté. Vše bude hezky pěkně srovnané, podlahy budou vytřené, kabinky uklizené a hlavně se vyhnete čekání v dlouhé frontě, protože tam ještě žádné nebudou. Nezapomeňte si u vchodu vzít přes rameno jejich nákupní tašku (některé obchody tuto skvělou věc mají, např. Zara a Lindex), vyhnete se tak zánětu šlach z nošení bambilionu věcí na předloktí. (A padajících ramínek pod vaše nohy.)

Účtenky si vždy dávejte do peněženky. Je dobré je mít takhle při ruce, protože s každým nákupem si je budete sčítat. Jedině tak předejdete překročení stanoveného budgetu.


LITLLE PLEASURE


Ani mě nejsou slevy lhostejný. Nedávno jsem si třeba pořídila dva páry naušnic. Jedny v Massimo Duti, kde teď mají ve slevách krásnou bižuterii za skvělé ceny, druhé v ALDO za pouhou „stovku“. A v mojí milované Marelle jsem se zase zamilovala do mini kabelky na řetízku, která byla dokonce v „padesátce“, tudíž jsem ji tam nemohla nechat. (Kdo mě zná, ví, že kabelky na řetízku bych si mohla kupovat stále dokola.)

 

Přeji cool efektivní nakupování a krásný týden,

K.

 

 

Sdílet: