Jak nakupovat ve slevách

Než vás zachvátí nákupní slevová horečka, ve který už není radno (kdo už ji jednou zažil, tak ví, že při ní nevidí, neslyší a pak pláče), přečtěte si pár mých docela dobrých tipů, který vám nejen ušetří peníze za zbytečnosti, ale taky i čas. A ten je ze všeho nejdražší. Takže já tady přestanu psát kolem horký kaše a jdeme na to!

1. seznam


Zní to banálně, ale… bez seznamu do obchodu nelez. Ať už do kamennýho nebo do toho virtuálního. Věřte mi. Hezky pěkně si sedněte a přemýšlejte, co vám ve vašem šatníku nebo botníku chybí. A nezapomeňte zkontrolovat i doplňky. Nebo je snad něco, po čem vaše srdce prahne už delší dobu?

2. kvalita, ne kvantita.


Nadčasová fráze, která vás zachrání při každym kouknutí na cedulku se složením. Opravdu.

Pokud ten svetr nebo kabát je ze stoprocentního kašmíru či vlny a jeho cena po slevě je (pro vás) víc než lákavá, pak není co řešit.

To platí samozřejmě i u letních věcí, tam koukejte po materiálech jako je hedvábí, který v horkých dnech na těle krásně chladí nebo po přírodním lnu, který je prodyšný, chrání proti UV záření a je vhodný pro alergiky, protože je resistetní vůči pylům a prachu.

3. nakupujte online


Nikde nikdo. Jen vy, čaj/punč (doplňte si podle libosti, přece jenom sto lidí, sto chutí), pohodlný domácí outfit a noťas před sebou.

Výhody

+ všechny vaše oblíbený obchody na liště
+ obě ruce stále volný
+ neustálý přehled o ceně, díky košíku, který umí počítat rychlostí blesku (a nezaokrouhluje směrem dolů!)
+ můžete u toho pít a jíst jak jen hrdlo ráčí
+ taky si v klidu můžete kontrolovat ten svůj napsaný seznam, co potřebujete a nebojovat s euforií, ke který má sklony každý, kdo kamennym obchodem jenom projde

+ spousta obchodů nabízí dopravu zdarma na prodejnu ve vašem blízkym okolí. Některý dokonce mají i svoje výdejny, kde si všechno v klidu můžete vyzkoušet a co vám nebude, necháte na pokoji a berete jen to, co vám sluší a sedí.

+ věci vám přijdou do ruky zabalený, nový a rozhodně ne třikrát vyválený po zemi v kabince

Nevýhody

– objednání špatný velikosti a následný vracení zpět. Ale tak… oproti tomu marastu, který by vás čekal v obchodnim domě? Vždyť je to vážně skoro nic!

4. butiky & showroomy


Malé multibrandové butiky a showroomy designérů sice nikdy nemají až takové slevy jako fast fashion obchody, ale za to nabízí předešlý kolekce za krásnou cenu. A věřte mi – ty kolekce jsou většinou stejně tak nadčasový, jako právě ty nový. A navíc ten servis! Je libo skleničku Prosecca? Kávičku? Vodu? Domácí sušenky? A k tomu všemu milý a vstřícný přístup personálu nebo samotnýho majitele?

Tohle nakupování si zamilujete. Zvlášť když si odnesete kousky za příjemnou cenu, ve kterých nepotkáte půlku města. A ještě v luxusní papírový taštičce.

5. obchodní centra


A kdybyste si přeci jen chtěli osobně zabojovat o tu svoji věc a cizejch loktů ve svejch žebrech se nebojíte (a s klidem je budete i vracet), pak je třeba i na tohle se řádně připravit.

Nezapomeňte na ty dvě první pravidla:

 • seznam s sebou (pokud ještě nemáte v mobilu wunderlist, pak si tuhle aplikaci stáhněte. U ručně psanýho papírku byste potřebovali ještě tužku na odškrtávání a to by nebylo uplně nejpohodlnější.)
 • koukat na cedulky se složením (uvidíte, jak se vám za polyesterovou halenku nebude chtít dát ani po slevě těch devět stovek!)

Pohodlný outfit. A to znamená:

 • tenisky pro pohodlný pobíhání
 • malou kabelku přes rameno (mít obě ruce volný je velká výhoda!)
 • co nejmíň vrstev na sobě (pokud se tedy nechcete složit díky vedru a vydejchanýmu vzduchu

Otevírací doba

 • když se vydáte do obchodů hned na devátou hodinu ranní, uvidíte, jakýho prostoru kolem sebe budete mít.
 • večerní osmá taky není uplně k zahození, ale ten vzduch a bordýlek a omezený čas do zavíračky… ale pořád lepší než odpolední hodiny, kdy samotná fronta u pokladen postupuje rychlostí asi stejně takovou jako na poště.

Tak! Uf! Pár osvědčenejch pravidel a jak je ten článek dlouhej, co? Doufám, že vám, kteří s nákupem ve slevách nemáte až takový zkušenosti, bude k něčemu dobrej a že nakoupíte jen to, co opravdu potřebujete nebo minimálně věci tak kvalitní, jak jste si představovali!

Krásnej novej rok,

K.

Share:

1 Comment

 1. Hanka
  2.1.2017 / 20:52

  Skvěle napsané! Moc děkuju ta takový článek 💙

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.