Instagram Inspiration | Favourite Accounts

Neděle. Můj oblíbený den. (Škoda, že nejsem ještě v té fázi jako je medvídek Pú, kdy jeho nejoblíbenější den je vlastně úplně každý.) Dnešek jsem si užívala klasicky rituálně. Tedy hezky pěkně pomalu. V posteli. S horkým kakaem a spoustou pečiva. (Bezlepková lejdy ze mě asi nikdy uplně nebude). A jelikož posledních pár týdnů mám práce opravdu nad hlavu (a samozřejmě si toho neskutečně vážím), bohužel mi nezbývá moc času na psaní článků se stylingovými tipy. A že jich v hlavě mám opravdu požehnaně. Navíc si o ně i hodně píšete, o to víc mě to mrzí, že vám teď nejsem schopná psát obsah, který by vás tolik bavil a něco vám opravdu dal. Ale tak pojďme si společně přát, aby to tu do budoucna trochu ožilo a já mohla alespoň pravidelně každý týden přispívat nějakým tím hezkým a zajímavým článkem. Co byste ale říkali takovým mini postům, ve kterých bych vám představovala moje oblíbené instagramové účty, kteří mě buď něčím inspirují, učí nebo jen miluju jejich vizuální stránku? Hm?

A jdeme to rovnou zkusit?


Dneska jsem si pro vás připravila čtyři moje oblíbené holky. Ze zahraničí. Nečekejte typický blogerský „bitch“ pózy nebo #ootd pózy. A nečekejte ani trendy, na který mě moc neužije. Jsou to účty, který mají krásný vizuální obsah, hezký fotky a inspiraci na jednoduchý a hlavně nositelný outfity pro lidi, kteří jsou věčně na nohách.

@anna.bjordal

Anna Bjørdal je holka, která rozhodně nepatří mezi blogerky s vyoperovanýma žebrama, vyretušovanýma nohama, rukama nebo vykonturovaným obličejem s obočím tak symetrickým, že by se podle něj dalo rýsovat. Nenene. Anna je plus size. Ale taková ta zdravá plus size. Umí se svými nedostatky hezky pracovat, takže na první pohled ani nepoznáte, že má nějaké to kilo navíc. Já ji miluju ale především pro její neskutečně krásný fotky a laděný feed do černo bíla. (Ehm… pokud sledujete můj instagram, víte, proč jí mám tak ráda.) Má cit pro detail. Liší se tím, že si nejede v trendech, že nemá stejný pózy jako tisíc jiných blogerek, že má nadčasový styl a je to taky konečně někdo, kdo si nepotrpí na minimalistický interiér s Monsterou v květináči, dřevěnýma paletama a bůh ví, s čím ještě děsně norsky vyhlížejícím. (Marie Kondo by se z toho „bordelu“ na stolečku asi posrala.) Koukněte a uvidíte!


@meleponym

Mélanie Delhaye. Fashion designérka propagující svoje oblečení na sobě. To mě baví! A jak! Kombinuje ho s dalšími designérskými kousky, který jsou nadčasový stejně jako její oblečení. Zaměřuje se na svetry, topy a dává si záležet na jemných a velmi ženských detailech jako jsou hluboké véčkové výstřihy a něžné francouzské krajky. Opět zde nehledejte blogerský pózy a další instagramový klišé. Jede si už dlouho to svoje a na tom má postavený celý svůj instagram. #mirorrselfie je jí hodně blízká (ehm… vidíte tu podobu s mým IG?), protože evidentně nemá čas lítat se svým fotografem po všech čertech, ale opravdu maká v ateliéru na kolekcích, který jsou vážně skvělý! Sledujte (nejen její instagram) a uvidíte!


@theworkinggirl

Clara. Holka, kterou sleduji poměrně krátce. Svým obsahem je podobná @meleponym a právě proto mě baví taky. Zatim toho o ní vim asi tolik: má vizuálně hezký fotky a jednoduchý nadčasový outfity, který sluší docela dost širokýmu spektru postav. Já asi nepatřím do skupiny holek, který by si koupily Vansky, ale jelikož proti gustu… víte jako to je. Takže za mě jako na takovou hezkou inspiraci, když už nevíte, super!


@mija_mija

Mirjam Flatau má moje follow už taky hodně dlouho. Přirozeně hezká, krásný fotky, jednoduchý outfity, který nechají vyniknout jí samotnou (někdy je až moc klučičí, ale tak… má svůj styl, no!), stylový auta a… já ani nevim, co ona vlastně přesně dělá! Zkrátka má vizuálně krásný instagram a blog. A to na prokrastinování s mobilem v ruce stačí, nemyslíte?


Pokračování příště!

A jelikož já dnešek trávím mimo Prahu, jdu se teple obléknout a pomalu se chystat na tour de punč a mezitím si i připravit omluvy, kdybych náhodou narazila na někoho, komu slibuju „kafe“ už hodně dlouhou dobu! Tak se mějte krásně, užívejte prvního adventu a na trzích si dávejte pozor na hodně vypitýho punče nebo svařáku!

K.

PS: a dejte vědět, jestli by vás tyhle mini články o mých oblíbených účtech bavily!

Sdílet:

4 Komentáře

 1. Viki
  3.12.2017 / 16:18

  super článok 🙂 určite som ZA ďalšie podobné 😉

  Viki Ceglédyová

 2. Veronika
  3.12.2017 / 21:43

  Super inspirace, určitě tedy doufám bude pokračování 😀moooc se těším

 3. Kateřina Bahnová
  Autor
  4.12.2017 / 19:53

  Jé, tak to jsem ráda! 🙂

 4. Kateřina Bahnová
  Autor
  4.12.2017 / 19:54

  Děkuju! 🙂 Tak super, budu v nich pokračovat! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.